super last minute logo

Il-Belt Valletta - Malta - atrakcje, mapa + przewodnik

Valletta znajduje się na półwyspie na północno-wschodnim wybrzeżu Malty. Miasto zostało zbudowane na planie fortu, a jego architektura jest jednym z najważniejszych przykładów baroku w Europie.

wyszukiwarka wakacji

Il-Belt Valletta – Malta

Valletta znajduje się na półwyspie na północno-wschodnim wybrzeżu Malty. Miasto zostało zbudowane na planie fortu, a jego architektura jest jednym z najważniejszych przykładów baroku w Europie.

Wakacje

Valletta została założona przez rycerzy Zakonu Świętego Jana w XVI wieku, po ich zwycięstwie nad Imperium Osmańskim podczas Wielkiego Oblężenia Malty w 1565 roku. Miasto jest nazwane na cześć Wielkiego Mistrza Jean de Valette, który był dowódcą obrony Malty podczas tego oblężenia.

Valletta YouTube

Valletta mapa

Co warto zobaczyć w Valletcie?

Fontanna Trytona w Valletcie

Fontanna Trytona w Valletcie

Fontanna Trytona znajduje się na placu Triton (ang. Triton Square), który jest jednym z głównych placów w Valletcie. Plac ten jest strategicznie usytuowany na północ od bramy wejściowej do stolicy. Centralnym elementem fontanny jest imponująca rzeźba przedstawiająca mitologicznego boga morza, Trytona. Tryton jest synem Posejdona, boga mórz, i Amfitryty, bogini mórz. Rzeźba przedstawia Trytona trzymającego trójzęb, charakterystyczny atrybut mitologicznego boga morza.

Fontanna Trytona została zaprojektowana przez maltańskiego rzeźbiarza Vincenta Apapa i została odsłonięta w 1959 roku. Jest to jedna z charakterystycznych atrakcji w Valletcie i stała się popularnym miejscem spotkań.

Plac Triton, na którym znajduje się fontanna, jest otoczony przez różne ważne budynki, w tym Pałac Prezydencki i budynki administracyjne. Plac ten odgrywa ważną rolę w strukturze miejskiej Valletty.

Fontanna Trytona jest także blisko związana z ogrodami Upper Barrakka, które są jednym z najpopularniejszych miejsc widokowych w Valletcie. Z tych ogrodów można podziwiać piękny widok na Grand Harbour i trójmiasto Three Cities.

Fontanna Trytona mapa

Katedra Świętego Jana w Valletcie

Katedra Świętego Jana w Valletcie

Katedra Świętego Jana (ang. St. John’s Co-Cathedral) to jedna z najważniejszych atrakcji w Valletcie, stolicy Malty. Katedra została zbudowana w latach 1572–1577 przez zakon rycerzy maltańskich, znanych również jako Zakon Świętego Jana. Jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych budowli barokowych na Malcie.

Katedra została zbudowana według projektu maltańskiego architekta Gerolamo Cassara. Z zewnątrz może wydawać się stosunkowo skromna, ale wnętrze jest bogato zdobione i zawiera szereg barokowych elementów architektonicznych.

Maltańskie freski: Wnętrze katedry jest znane przede wszystkim z maltańskich fresków, wykonanych przez włoskiego artystę Mattia Pretiego. Freski te przedstawiają sceny z życia Świętego Jana Chrzciciela i są uważane za jedne z najważniejszych dzieł tego rodzaju w Europie.

Kaplice: Wnętrze katedry zawiera również osiem kaplic, z których każda została ufundowana przez różne langues (grupy językowe) Zakonu Świętego Jana. Kaplice te są bogato zdobione i zawierają groby wielu rycerzy maltańskich.

Muzeum Katedralne: Obok katedry znajduje się Muzeum Katedralne, które przechowuje kolekcję dzieł sztuki sakralnej, paramentów liturgicznych i innych cennych artefaktów związanych z historią katedry i Zakonu Świętego Jana.

Skarbiec: W katedrze znajduje się również imponujący skarbiec, który zawiera różne klejnoty i przedmioty o dużej wartości artystycznej.

Godziny otwarcia dla odwiedzających:

Poniedziałek do soboty: 09.00–16.45 (ostatnie wejście o 16.15) Zamknięte w niedziele i święta państwowe.

Opłaty za wejście:

Katedra Świętego Jana mapa

Inne atrakcje

Plac Wolności (Freedom Square): Centralny plac w Valletcie, otoczony przez historyczne budynki, takie jak Pałac Wielkiego Mistrza i budynek parlamentu. To miejsce, gdzie często odbywają się różne wydarzenia.

Pałac Wielkiego Mistrza (Grandmaster’s Palace): Siedziba Wielkiego Mistrza Zakonu Świętego Jana, obecnie służy jako rezydencja Prezydenta Malty i muzeum.

Ogrody Upper Barrakka: Te ogrody oferują piękne widoki na Grand Harbour i Three Cities. To doskonałe miejsce na spacery i relaks.

Fort St. Elmo: Znany ze swojej roli podczas Wielkiego Oblężenia Malty w 1565 roku, ten fort obecnie mieści Muzeum Narodowe Wojny.

Muzeum Archeologiczne Narodowe (National Museum of Archaeology): Znajdujące się w Auberge de Provence, muzeum to prezentuje bogatą historię Malty, sięgającą czasów neolitu.

Fortyfikacje Valletty: Cała Valletta jest otoczona potężnymi fortyfikacjami zbudowanymi przez Zakon Świętego Jana. Można zwiedzać mury miejskie i bastiony.

Muzeum Sztuki Współczesnej MUŻA: Nowe muzeum sztuki, otwarte w 2018 roku, prezentuje kolekcję maltańskiej sztuki współczesnej.

Muzeum Miejskie (The Malta Experience): To interaktywne muzeum opowiada historię Malty od czasów prehistorycznych do dzisiaj.

Historia

Joannici, po przybyciu na Maltę w 1530 roku, wybrali na swoją siedzibę Birgu, położone nad zatoką Wielki Port. Mimo że miasto to posiadało zamek (Castle Sant Angelo), nie było ono dogodnym miejscem do obrony w przypadku ataku z lądu. Górujące nad nim półwyspy Sciberras i Isola stanowiły doskonałe miejsce do prowadzenia ostrzału artyleryjskiego. Pierwotnie Joannici traktowali Maltę jako tymczasową bazę, co skutkowało początkowym ograniczeniem prac fortyfikacyjnych do umocnienia i rozbudowy zamku w Birgu oraz wzmocnienia murów dotychczasowej stolicy wyspy, Mdiny.

W 1552 roku wielki mistrz Juan de Homedes rozpoczął prace nad fortyfikacjami na półwyspach Sciberras i Isola, budując Fort św. Elma na Sciberras i Fort św. Michała na Isola. Jednakże, po ataku tureckim w 1565 roku (Wielkie oblężenie), prace te zostały wstrzymane.

W 1566 roku Jean Parisot de la Valette, po objęciu urzędu wielkiego mistrza, postanowił wzmocnić obronę na Sciberras, budując miasto wokół całego półwyspu. Prace te rozpoczęto w 1566 roku, a kamień węgielny pod budowę miasta, nazwanego na cześć swojego założyciela Valletta, został położony 28 marca 1566 roku.

Projekt miasta stworzył włoski architekt Francesco Laparelli, wysłany przez papieża Piusa IV. Układ ulic oparto na planie hippodamejskim, a całe miasto otoczono szeregami umocnień oraz fosą od strony lądu. Ze względu na ograniczenia czasowe i brak funduszy nie zniwelowano półwyspów, co spowodowało konieczność zastąpienia niektórych ulic schodami, umożliwiającymi ruch rycerzom w ciężkich zbrojach.

Pierwszym budynkiem w Valletcie był kościół Matki Bożej Zwycięskiej, gdzie w 1568 roku pochowano Jean Parisot de Valette (później przeniesiono go do konkatedry św. Jana). W 1569 roku Francesco Laparelli opuścił Maltę, a prace kontynuował Girolamo Cassar, Maltańczyk.

W 1571 roku, mimo że auberges (siedziby rycerzy poszczególnych prowincji zakonu) nie były jeszcze ukończone, wielki mistrz Pietro del Monte przeniósł oficjalnie siedzibę zakonu z Birgu do Valletty. W kolejnych latach Valletta przekształciła się z placu budowy w prawdziwe miasto. Skończono budowę siedmiu auberges, wzniesiono Pałac Wielkich Mistrzów, konkatedrę św. Jana i inne budynki. Jednak nie udało się wprowadzić zaleconego przez papieża podziału miasta na dwie części dla członków zakonu.

W 1575 roku otwarty został szpital Sacra Infermeria, którego główna sala pozostaje jedną z największych w Europie. Po zniszczeniach II wojny światowej budynek został odbudowany i obecnie pełni funkcję centrum konferencyjnego oraz Teatru Republiki.

W 1731 roku wielki mistrz Antonio Manoel de Vilhena wybudował Teatr Manoela, który jest obecnie trzecim najstarszym teatrem na świecie.

Il-Belt Valletta – Malta

Najnowsze hotele w naszej ofercie

Cenger Beach Resort last minute

Cenger Beach Resort

Cenger Beach Resort, Turcja / Riwiera Turecka / Side – Na Riwierze Tureckiej, w miejscowości Cenger, ok. 20 km od centrum Side, ok. 90 km od lotniska w Antalyi, około 7 km do Alara Grand Bazaar w Okurcalar. Plaża – w odległości 100 m od piaszczysto-żwirowej plaży. Dostępne leżaki, materace i parasole. Cena od 1 849 zł za osobę

Akassia Swiss Resort 5* last minute

Akassia Swiss Resort 5*

Akassia Swiss Resort, Egipt / Marsa El Alam – 26 km od centrum Marsa Alam, 26 km od El Quseir, 35 km od lotniska w Marsa Alam. Plaża piaszczysto-żwirowa. Cena od 2 802 zł za osobę

Hotel Kotva (Sunny beach) 4* – Bułgaria last minute

Hotel Kotva (Sunny beach) 4* – Bułgaria

Hotel Kotva (Sunny beach) 4* Bułgaria / Słoneczny Brzeg – Do portu lotniczego w Burgas ok 30km, do portu w Warnie ok. 105km. Plaża ulokowana około 250 m od hotelu, serwis plażowy dodatkowo płany (hotel nie zapewnia ręczników plażowych).Cena od 1 579 zł za osobę

Jaz Maraya 5* last minute

Jaz Maraya 5*

Jaz Maraya Egipt / Marsa El Alam – ok. 7 km od centrum Kemer, ok. 73 km od Marsa Alam, ok. 67 km od El Quseir; ok. 5 km od lotniska w Marsa Alam. Plaża piaszczysta, z koralowcami, zalecane obuwie ochronne, łagodne zejście do morza, bezpośrednio przy hotelu, dojście przez teren hotelowy. Cena od 3 649 zł za osobę

Miarosa Kemer Beach 5* last minute

Miarosa Kemer Beach 5*

Hotel Miarosa Kemer Beach – Turcja / Riwiera Turecka / Kiris – ok. 7 km od centrum Kemer, ok. 55 km od lotniska w Antalyi. 20 m od hotelu, prywatna, piaszczysto-żwirowa, miejscami kamienista, ok. 350 m długości. Cena od 1 798 zł za osobę

Hotel Zaton holiday resort Zadar last minute

Hotel Zaton holiday resort Zadar

Zaton Holiday Resort to idealne miejsce na rodzinne wakacje, zabawę i sport. Położony jest w odległości 15 km od Zadaru i bardzo blisko królewskiego miasta Nin. Długie piaszczysto-żwirowe plaże i płytkie morze, baseny, bogata oferta gastronomiczna, zajęcia sportowe takie jak jazda konna, nurkowanie, sporty wodne, itp. dyskoteka, bogaty program rozrywkowy oraz zabawa dla wszystkich grup wiekowych sprawią, że te wakacje będą niezapomniane.

Urlop z Ostrawy

Tui Blue Xanthe (Ex. The Xanthe Resort) wyjazd jutro

Tui Blue Xanthe (Ex. The Xanthe Resort)

19.6.-22.6.2024
All Inclusive


Radisson Resort Ras Al Khaimah Marjan Island wyjazd jutro

Radisson Resort Ras Al Khaimah Marjan Island

30.6.-3.7.2024
All Inclusive


Constantinou Bros Athena Beach wyjazd jutro

Constantinou Bros Athena Beach

2.7.-6.7.2024
All Inclusive


King Evelthon Beach wyjazd jutro

King Evelthon Beach

4.7.-11.7.2024
All Inclusive


Sandy Beach wyjazd jutro

Sandy Beach

10.7.-17.7.2024
All Inclusive


Pickalbatros Albatros Palace wyjazd jutro

Pickalbatros Albatros Palace

28.7.-11.8.2024
All Inclusive


Iberostar Ciudad Blanca wyjazd jutro

Iberostar Ciudad Blanca

29.7.-13.8.2024
All Inclusive


Houda Golf & Beach Club wyjazd jutro

Houda Golf & Beach Club

8.8.-18.8.2024
All Inclusive


El Mouradi Mahdia wyjazd jutro

El Mouradi Mahdia

8.8.-18.8.2024
All Inclusive


Tanie loty Google – Wyszukiwarka lotów

Tanie loty Google – Wyszukiwarka lotów

Szukasz tanich lotów? Dzięki lotom Google nie musisz pobierać żadnej aplikacji na swój telefon i możesz wyszukiwać loty bezpośrednio w przeglądarce. Pokażę ci jak.

Domki z wyjściem na plażę – oferta 2024

Domki z wyjściem na plażę – oferta 2024

Zapraszamy do ekskluzywnych domków położonych zaledwie 50 metrów od cudownej plaży. Domki nad morzem oferują niezapomniany wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody i szumu fal. Każdy z domków zapewnia komfort oraz wyjątkową atmosferę, idealną dla rodzin, par czy grupy przyjaciół.

Tanie noclegi nad morzem blisko plaży

Tanie noclegi nad morzem blisko plaży

Chcesz pojechać na wakacje nad morze? Tanie noclegi nad morzem na polskim wybrzeżu to świetny pomysł, niezależnie od tego, jaki rodzaj wypoczynku preferujesz.

Tanie wczasy za granicą All inclusive

Tanie wczasy za granicą All inclusive

Nasze wczasy all inclusive za granicą obejmują szeroki wybór kierunków, od egzotycznych plaż po malownicze miasteczka. Korzystając z naszych ofert, podróżni mogą odkrywać piękno i kulturę różnych zakątków świata, zyskując przy tym pełen komfort i wygodę.

Wczasy nad morzem z wyżywieniem szwedzki stół

Wczasy nad morzem z wyżywieniem szwedzki stół

Na tej stronie wybieramy dla Państwa najlepsze noclegi nad polskim morzem z noclegiem z wyżywieniem szwedzki stół w cenie.

Tanie wczasy nad morzem dla 2 osób z wyżywieniem

Tanie wczasy nad morzem dla 2 osób z wyżywieniem

Ile kosztuje tydzień nad morzem 2024? Cena noclegów nad morzem zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma kategoria wybranego obiektu – im bardziej luksusowy (hotel, apartament), tym oczywiście drożej

Tanie wyjazdy na narty ze skipassem

Tanie wyjazdy na narty ze skipassem

Oferuje wiele ośrodków narciarskich w Tatrach, Karpatach i innych górskich regionach

Last minute weekend dla dwojga

Last minute weekend dla dwojga

Romantyczne miejsca nad morzem lub jeziorem: Wybierzcie się nad morze Bałtyckie lub nad jeziora Mazur. To doskonałe miejsca na romantyczne spacery brzegiem wody, romantyczne kolacje przy zachodzie słońca czy aktywny wypoczynek.

Ekskluzywne domki nad morzem tylko 50 – 100 m od plaży

Ekskluzywne domki nad morzem tylko 50 – 100 m od plaży

Domki nad morzem 50 m od plaży – Idealną dla rodzin, czy grupy przyjaciół. Każdy z domków zapewnia komfort oraz wyjątkową atmosferę.

RABATY DLA STAŁYCH KLIENTÓW

Część organizatorów proponuje klientom, którzy wcześniej wybierali się z nimi na urlop, specjalne rabaty. To dodatkowe 2-4% zniżki na Twoje wakacje. Masz kartę stałego klienta biura podróży? Powiedz nam o tym – sprawdzimy, czy przysługują Ci dodatkowe rabaty i uwzględnimy je przy wyborze oferty dla Ciebie.

GWARANCJA NIEZMIENNEJ CENY

To zapewnienie, że kwota wycieczki z dnia rezerwacji nie wzrośnie do dnia wyjazdu – nawet w przypadku wzrostu kursu walut, kosztów transportu czy opłat lotniskowych.

ZMIANA REZERWACJI (GWARANCJA BEZKOSZTOWEJ ZMIANY)

Zwlekasz z zakupem wakacji, bo nie wiesz, czy dostaniesz urlop w wybranym terminie? Niepotrzebnie! Dzięki tej gwarancji możesz zmienić termin, hotel czy kierunek wyjazdu. I to nawet na 3-4 tygodnie przed podróżą!

ODWOŁANIE REZERWACJI

Twoje wakacyjne plany uległy zmianie? W ramach tej gwarancji możesz anulować rezerwację bez podania przyczyny. Zwrot środków otrzymasz w całości lub w postaci vouchera do wykorzystania na rezerwację innej wycieczki z oferty organizatora.

Biuro podróży

Wakacje.pl

Wakacje.pl to popularny polski portal i biuro podróży online, które umożliwia użytkownikom wyszukiwanie oraz rezerwację różnego rodzaju ofert turystycznych, takich jak wczasy, wycieczki, loty, hotele i wiele innych. Firma działa już od wielu lat i jest jednym z liderów branży turystycznej w Polsce.

wakacje.pl

Rainbow

Biuro podróży Rainbow Tours znane jest na rynku touroperatorów od 1990 roku. Jeden z największych i najaktywniejszych usługodawców w branży turystycznej w Polsce. Od 32 lat udaje nam się pokazać wszystkim miłośnikom podróży prawdziwe oblicze Europy i świata. Od 9 października 2007 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rainbow jest również członkiem Polskiej Izby Turystyki, która jest ogólnopolską organizacją samorządu gospodarczego branży turystycznej. Najsilniejszą i najważniejszą stroną firmy są ludzie – przewodnicy i delegaci należą do najlepszych na rynku.

Rainbow promocje

  • bardzo niską zaliczkę - tylko 25%, resztę płacisz dopiero 30 dni przed wylotem
Rainbow

Exim Tours

Exim Tours organizuje dla Państwa wakacje od 1993 roku. Exim Tours działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Od 2011 roku Exim jest częścią DER Touristik a.s. – największych środkowoeuropejskich grup w branży turystycznej.

Exim Tours promocje

  • niską zaliczkę - tylko 20%, resztę płacisz dopiero 21 dni przed wyjazdem
  • specjalne ceny dla dzieci w wybranych hotelach - cena dla dzieci do wieku określonego przez hotel zawiera tylko przelot i opłaty dodatkowe
Exim Tours

Itaka

Itaka powstała w 1989 roku w Opolu i od 2012 roku jest numerem jeden wśród biur podróży w Polsce. Itaka jako pierwsza zaoferowała kraje, których polscy touroperatorzy nigdy wcześniej nie oferowali. Itaka ponad 170 markowych sklepów.

Itaka promocje

  • Zmiany rezerwacji za 0 zł
  • Odwołanie rez. tylko 15% ceny
  • Tylko 20% zaliczki
Itaka super last minute wyjazd jutro

Sun&Fun

Sun&Fun Holidaysdziała na polskim rynku od ponad 17 lat. Są jednym z największych organizatorów zagranicznej turystyki wyjazdowej. Od 2017 roku jest nowym właścicielem Blue Style Polska. Sun&Fun to efekt fuzji kapitałowej Blue Style Czech Republic i największej egipskiej sieci hotelowej SunRise.

Sun&Fun promocje

  • Tylko 20% zaliczki
  • 6 kierunków w ofercie
  • Odwołanie rez. tylko 20% ceny
Sun&Fun

Coral Travel

CORAL TRAVEL jest jednym z czterech największych touroperatorów w Polsce. Powstała w 1999 roku. Pod obecną marką działa od momentu połączenia na polskim rynku dwóch marek grupy OTI Holding: Wezyr Holidays i Coral Travel Poland. To połączenie 15-letniego doświadczenia Wezyr Holidays na lokalnym rynku polskim z międzynarodową wiedzą i siłą Coral Travel Poland. Synergia rozwoju i działań zintegrowanych pod wspólną marką oznacza szereg korzyści dla klientów, przede wszystkim bogatszą ofertę.

CORAL TRAVEL promocje

  • niską zaliczkę - tylko 29%, resztę płacisz dopiero 30 dni przed wyjazdem
Coral Travel

Kraje
Albania / Algieria / Andora / Angola / Anguilla / Antarktyda / Antyle Holenderskie / Arabia Saudyjska / Argentyna / Armenia / Aruba / Australia / Austria / Azerbejdżan / Bahrajn / Bangladesz / Barbados / Belgia / Benin / Bhutan / Birma / Boliwia / Bonaire / Bośnia i Hercegowina / Botswana / Brazylia / Bułgaria / Chile / Chiny / Chorwacja / Curacao / Cypr / Czad / Czarnogóra / Czechy / Dania / Dominika / Dominikana / Egipt / Ekwador / Emiraty Arabskie / Estonia / Etiopia / Fidżi / Filipiny / Finlandia / Francja / Gambia / Grecja / Grenada / Gruzja / Gujana Francuska / Gwadelupa / Gwatemala / Hiszpania / Holandia / Indie / Indonezja / Irak / Iran / Irlandia / Islandia / Izrael / Jamajka / Japonia / Jemen / Jordania / Kajmany / Kambodża / Kanada / Katar / Kazachstan / Kenia / Kirgistan / Kolumbia / Kongo / Korea Południowa / Kosowo / Kostaryka / Kuba / Liban / Litwa / Luksemburg / Łotwa / Macedonia / Madagaskar / Malediwy / Malezja / Malta / Maroko / Martynika / Mauretania / Mauritius / Meksyk / Monako / Mongolia / Mozambik / Namibia / Nepal / Niemcy / Niger / Nikaragua / Norwegia / Nowa Zelandia / Oman / Pakistan / Panama / Papua Nowa Gwinea / Paragwaj / Peru / Polinezja Francuska / Polska / Portugalia / Rejsy / Republika Południowej Afryki / Reunion / Rumunia / Rwanda / Saint Barthelemy / Saint Lucia / Saint Martin / Salwador / Samoa / Senegal / Serbia / Seszele / Singapur / Słowacja / Słowenia / Sri Lanka / Stany Zjednoczone Ameryki / Sudan Południowy / Szwajcaria / Szwecja / Tadżykistan / Tajlandia / Tanzania / Timor Wschodni / Togo / Tunezja / Turcja / Turkmenistan / Turks i Caicos / Uganda / Urugwaj / Uzbekistan / Vanuatu / Wenezuela / Węgry / Wielka Brytania / Wietnam / Włochy / Wybrzeże Kości Słoniowej / Wyspy Dziewicze (brytyjskie) / Wyspy Dziewicze (USA) / Wyspy Zielonego Przylądka / Zambia / Zimbabwe

Egzotyka
Dominikana / Kuba / Malediwy / Tajlandia / Wietnam / Kenia / Meksyk / Gambia

Popularne
Z dziećmi / Dla singli / Dla seniorów / City break / Wycieczki objazdowe / Dojazd własny / Nad morzem / W górach / Plaża / Egzotyka / First minute / First deal / Autokarem / Samochodem / Tanie Latanie / Bilety lotnicze / Parkingi przy lotnisku / Lotnicze / Wizzair / Ryanair / Norwegian / Booking / tanie loty / lastminuter / sierpień / jutro / 3 dni / 4 dni / 5 dni / Narty / Opinie / Majówka 2024 / Pogoda

Nad morzem
Bałamątek / Białogóra / Bobolin / Chałupy / Chłapowo / Chłopy / Choczewo / Ciekocino / Cisowo / Darłowo / Darłówko / Dąbki / Dąbkowice / Dębina / Dębki / Domasławice / Dziwnów / Dziwnówek / Dźwirzyno / Gąski / Gdynia / Gościęcino / Grzybowo / Hel / Jantar / Jarosławiec / Jastarnia / Jastrzębia Góra / Jezierzany / Junoszyno / Jurata / Kamień Pomorski / Karwia / Karwieńskie Błota / Karwieńskie Błoto Drugie / Kąty Rybackie / Kłanino / Kołobrzeg / Kopalino / Kopań / Koszalin / Krynica Morska / Kuźnica / Lubiatowo / Łazy / Łeba / Łebcz / Łokciowe / Łosino / Łukęcin / Mechelinki / Mielenko / Mielno / Mieroszyno / Międzywodzie / Międzyzdroje / Mikoszewo / Mrzeżyno / Niechorze / Niegoszcz / Objazda / Odargowo / Osłonino / Ostrowo / Piaski (Nowa Karczma) / Pobierowo / Poddąbie / Pogorzelica / Połchowo / Połczyn-Zdrój / Przewłoka / Puck / Pustkowo / Rewa / Rewal / Rowy / Rozewie / Rusinowo / Rzucewo / Sarbinowo / Sasino / Sianożęty / Słajszewo / Sławoszynko / Słuchowo / Smołdzino / Smołdziński Las / Sobieszewo / Stegna / Strzelinko / Strzeżewo / Swarzewo / Sztutowo / Świnoujście / Trzęsacz / Ulinia / Unieście / Ustka / Ustronie Morskie / Wejherowo / Wicie / Wierzchucino / Wisełka / Władysławowo / Wolin / Wrzosowo / Zakrzewo / Żarnowska

Weekend
Paryż / Rzym / Barcelona / Londyn / Lizbona / Wenecja / Mediolan / Istambuł

Biura podróży
Air Tours Club / Atlas Tours / Atur / Best Reisen / BFC Travel / Buksa Travel / Click&Go / Coral Travel / Easygo / Ecco Holiday / Ecco Travel / ETI / Euro Pol Tour / Europe Mountains / Exim Tours / Funclub / Grecos / Index / Interhome / Itaka / Karpatia / Kompas Poland / Konsorcjum.pl / Logos Tour / Marco / Matimpex Travel / Nekera / No limits by Itaka / Oasis Tours / OK TOURS / Onholidays / Orex Travel / Orka Travel / Oskar / Otium / Premio Travel / Prestige Tours / Prima Holiday / Rainbow / Regent / Rego-Bis / SnowTrex / Sun&Fun / Szarpie Travel / TOP Touristik / Tourist Polska / TUI / Vitkovice Tours / Volare Travel / Weszło Travel / Wygoda Travel / Yobboo

Udogodnienia
Piaszczysta plaża / Leżaki i parasole w cenie / Plac zabaw / Menu dla dzieci / Spa / Kryty basen / Hotele dla dorosłych / Menu bezglutenowe / Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością / Hotele miejskie - City Break / Animacje dla dorosłych / Animacje dla dzieci / Przy plaży / Aquapark/zjeżdżalnie / Basen / Dla dzieci / Dla dorosłych / Spa & Wellness / Nurkowanie / Dostęp do internetu / Golf / Rozrywka i życie nocne / Udogodnienia dla niepełnosprawnych / Bez paszportu / Zwierzęta domowe

Rodzaj pokoju
Suita / Bungalow / Pokój dwuosobowy / Pokój rodzinny / Apartament / Studio / Bezpośredni dostęp do basenu / Widok na morze

Lotnisko - wylot z
Bydgoszcz / Gdańsk / Katowice / Kraków / Lublin / Łódź / Poznań / Rzeszów / Szczecin / Warszawa-Chopina / Warszawa-Modlin / Wrocław / Zielona Góra

Popularne all inclusive hotele
Salamis Bay Conti / Albatros Oasis Port Ghalib / Jaz Grand Resta (ex Resta Grand Resort) / Lake River Side Spa / Oz Side Premium / Gypsophila Holiday Village / Cynthiana Beach / Seabank Resort & Spa / Eri Beach / Jungle Aqua Park / Panorama Morska / Holiday park resort / hotel bińkowski resort / lemon resort spa

Wakacje.pl

Ostatnie komentarze

Treści pochodzą z serwisu wakacje.pl. Stanowią własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów Wyświetlane oferty aktualne są na moment ich publikacji. Dostępność terminów i ich ceny są dynamiczne i z minuty na minutę mogą ulec zmianie. Zamieszczone informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Kontakt: info@dovia.cz + 420 602 177 305 - Witezsław // Facebook // Webdesign: Poradnyweb.cz